18. novembrī Rīgā 11. novembra krastmalā notika Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltītā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārā parāde. Šis pasākums ir īpašs arī ar to, ka tā īstenošanā piedalās Jēkabpils uzņēmums SIA „AJV grupa”.

Ar skatītāju ovācijām Liepājā, Valmierā, Jēkabpilī un Dzintaru koncertzālē noslēgusies komponista Zigmara Liepiņa 60 gadu jubilejas koncertturneja “Atgriešanās”. Visi pieci turnejas koncerti, tostarp papildkoncerts Dzintaru koncertzālē, bija pilnībā izpārdoti.

Visemocionālāk koncertos skatītāji sumināja dziedātājus Imantu Vanzoviču un Mirdzu Zīveri, kuru atgriešanās uz lielās skatuves jau ir atzīta par kultūrvēsturisku notikumu – abi dziedātāji pierādīja, ka joprojām ir ne tikai tautas mīlēti un gaidīti, bet arī lieliskā formā. “Uzskatu, ka Mirdza Zīvere ir mūsu nācijas sirdsdziesmu dziedātāja – viņas balsī skan latviešu tautai nozīmīgākās dziesmas,” koncertā Dzintaru koncertzālē sacīja turnejas producents Juris Millers. “Es patiesi izbaudīju šo turnejas laiku, šo atkalredzēšanos ar skatītājiem,” neslēpa Mirdza Zīvere.

Aizvadītās piektdienas vakarā Krustpils saliņa atkal bija ļaužu pilna – gan cilvēki ar prāvu gadu nastu, gan jaunieši un tīņi, gan pirmsskolas vecuma bērni. Visus šai vakarā vienoja vēlme baudīt Latvijas Nacionālā baleta dejotāju grāciju klasiskā baleta izrādē „Gulbju ezers”.

  • 1
  •  
  •